KREM NA DZIEŃ SPF15

Regulujący keratynizację i kojący krem na dzień. Przeznaczony dla skóry z objawami łojotokowego zapalenia skóry (ŁZS). Preparat łączy unikalne właściwości alantoiny i metioniny. Ma skuteczne działanie kojące świąd z jednoczesną regulacją pracy gruczołów łojowych. Zmniejsza powstawanie charakterystycznych objawów ŁZS, ogranicza łuszczenie się skóry, nadmierne namnażanie naskórka oraz powstawanie rumienia. Synergistyczny efekt połączenia składników aktywnych skutecznie redukuje objawy łojotokowego zapalenia skóry.

Krem zawiera takie składniki jak: olej awokado, masło Shea, wosk pszczeli, alantoina w połączeniu z metioniną, specjalny kompleks ekstraktów dedykowanych skórze z objawami ŁZS z zielonej herbaty, rumianku, rozmarynu, tarczycy bajkalskiej, wąkroty azjatyckiej i lukrecji. Zawarty w kremie układ filtrów UVA/UVB daje ochronę na poziomie SPF15 UVA/UVB.

Sposób użycia:  Nanieść na skórę twarzy, szyi, dekoltu i klatki piersiowej szczególnie na obszary dotknięte ŁZS, pozostawić do wchłonięcia; można stosować pod makijaż. Omijać okolice oczu.
Pojemność: 50 ml
Przeznaczony dla osób z łojotokowym zapaleniem skóry

SKŁADNIKI AKTYWNE

Kliknij na nazwę aby rozwinąć
1• Olej awokado
Persea Gratissima Oil - olej regenerujący, o bardzo wysokiej zawartości trójglicerydów. Dzięki właściwościom łagodzącym, nawilżającym i zmiękczającym oraz szybkiej penetracji bez pozostawiania lepkiej warstewki; jest skuteczny w kuracji dla skóry z zaburzoną keratynizacją, zapobiega podrażnieniom.
2• Masło Shea
Butyrospermum Parkii - z orzechów afrykańskiego drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka), bogate w substancje odżywcze, o działaniu ochronnym, regenerującym, redukującym podrażnienia. Poprawia koloryt skóry, zmiękcza, poprawia elastyczność.
3• Wosk pszczeli
ma właściwości sebostatyczne i wygładzające. Kosmetyki z jego zawartością nie powodują zatykania porów.
4• Połączenie alantoiny i metioniny 
wykazuje działanie synergistyczne i jest bardziej skuteczne dla skóry niż pojedyncze składniki. Metionina jest aminokwasem, który odgrywa zasadniczą rolę w metabolizmie komórkowym. Z jednej strony metionina dostarcza siarkę, co ma istotne znaczenie w metabolizmie komórkowym i regeneracji tkanek szczególnie przy zaburzonej produkcji łoju, zaś alantoina stymuluje tworzenie się komórek i tkanek, jednocześnie działając keratolitycznie oraz łagodząco.
5• Ekstrakt z zielonej herbaty
Camelia sinensis - to jeden z najsilniejszych naturalnie występujących przeciwutleniaczy, a właściwości te zapewnia mu bogaty zestaw polifenoli. Skład ekstraktu ma również właściwości przeciwzapalne. Ekstrakt z zielonej herbaty stosuje się głównie w preparatach dedykowanych skórze wrażliwej lub podrażnionej. Obecność katechin w ekstrakcie wpływa na poprawę regeneracji skóry poprzez redukujący wpływ na kolagenazę (enzym niszczący kolagen). Znane są również właściwości fotoprotekcyjne ekstraktu.
6• Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej
Matricaria recutita - dzięki substancjom aktywnym ekstrakt jest stosowany dla delikatnej, wrażliwej, zanieczyszczonej i trądzikowej skóry. Redukuje objawy stanów zapalnych, ma działanie uspokajające i łagodzące podrażnienia.
7• Ekstrakt z lukrecji
Glycyrrhiza glabra - o właściwościach łagodzących, uspokajających i przeciwbakteryjnych, także rozjaśniających koloryt skóry. Stymuluje układ immunologiczny, działa przeciwzapalnie, jest inhibitorem tyrozynazy.
8• Ekstrakt z rumianku pospolitego
Matricaria recutita - dzięki substancjom aktywnym ekstrakt jest stosowany dla delikatnej, wrażliwej, zanieczyszczonej i trądzikowej skóry. Redukuje objawy stanów zapalnych, ma działanie uspokajające i łagodzące podrażnienia.
9• Ekstrakt z rozmarynu lekarskiego 
Rosmarinus officinalis – ekstrakt o właściwościach silnie przeciwbakteryjnych. Preparaty zawierające ekstrakt z rozmarynu dedykowane są skórze wrażliwej i podrażnionej. Rozmaryn zapewnia redukcję wolnych rodników i ograniczenie stanów zapalnych.
10• Ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej 
Scutellaria baicalensis Georgi odpowiada za reaktywację komórkową skóry przedłużając aktywne życie fibroblastów i opóźnia proces ich starzenia się. Przykładem wpływu ekstraktu na skórę osoby 50-letniej jest odmłodzenie populacji fibroblastów jej skóry do kondycji porównywalnej ze skórą młodszą o dekadę (w tym przypadku 40 lat). Fibroblasty są komórkami skóry niezbędnymi do utrzymywania elastyczności oraz zdolności regeneracyjnych skóry, zwłaszcza po działaniu agresywnych czynników zewnętrznych. Wraz ze starzeniem się skóry dojrzałe fibroblasty mają tendencję do przeważania nad fibroblastami młodymi, przez co skóra traci określone właściwości funkcjonalne, typowe dla skóry młodej. Wraz z upływem czasu, komórki cechuje zmniejszenie zdolności metabolicznych i replikacyjnych, co skutkuje redukcją liczby podziałów. Zjawisko utraty zdolności replikacyjnych znane jest jako senescencja replikacyjna (komórkowa). Sugeruje się, że istnieje zegar komórkowy, określający moment kiedy następuje zatrzymanie replikacji komórkowej i rozpoczyna się senescencja. Informacja ta zlokalizowana jest w telomerach - fragmentach DNA znajdujących się na końcach chromosomów. Za każdym razem, gdy komórka się dzieli, jej telomery ulegają skróceniu, przez co zmniejsza się jej zdolność do kolejnych podziałów. Początek senescencji replikacyjnej kontrolowany jest przez skrócenie telomeru.
11• Filtr SPF15 UVA/UVB
fotostabilny filtr chroniący przed promieniowaniem UVA/UVB.